Tagasiside või küsimus

Korduma kippuvad küsimused lastelaagri kohta

Miks laps suvel meie laagrisse tulla tahab?

Laagris saab laps lõbusates ja mängulistes tegevustes uusi teadmisi ja oskusi omandada, leida palju uusi sõpru ning saada palju vingeid kogemusi, mis jäävad suvest meelde!
Meie meeskond on väga kaasav ning loob hea keskkonna ja tegevused lapse arendamiseks ning temas loomisjulguse ja ettevõtlikkuse välja toomiseks. Toimub palju lõbusaid ja samas ka arendavaid mänge, võistlusi, töötube ja muudki vahvat. Veedame palju aega päevast värskes õhus ning liigume toast ja nutiseadmetest eemale, sest õues on nii palju toredam ja ekraanist eemal toimuvad suve kõige meeldejäävamad sündmused!


Mis laagris täpsemalt toimub?

Laager kestab 6 päeva ning programm on ehitatud üles laste kaasamisele, nende motiveerimisele ja suunamisele initsiatiivi haarama. Soovime luua lastele turvalise ja pingevaba keskkonna enda huvide arendamiseks. Laagri jooksul saavad lapsed kaasa rääkida päevateemadel, olla ettevõtlikud vastavalt oma huvidele, ehk käivitada erinevaid loomeprojekte või spordimänge ning kaasata teisi laagrilisi neis osalema. Pakume lastele ka vastutamiseks korralduslikke jõukohaseid ülesandeid. 

Kasvatajad viivad igapäevaseid tegevusi läbi vastavalt laste huvidele ja laagri päevakavale. Laagri tegevused toimuvad lõbusaid mitteformaalse õppe meetodeid kasutades, mis on lastele huvitavad ja haaravad. Laagri jooksul aitavad kasvatajad lapsel avastada ja arendada endas erinevaid oskusi ja individuaalseid ning unikaalseid tugevusi.


Kas laagris toimub ka sportlikke tegevusi?

Jah, muidugi! 2023 aastal toimub meie laager jälle Jõulumäe tervisespordikeskuses Pärnumaal, mis pakub rohkelt võimalusi värskes õhus sportlike tegevuste korraldamiseks. Meie päevakava on vaheldusrikas ning sisaldab igapäevaselt õues aktiivset tegevust. Jõulumäel on olemas matkarajad, spordiväljakud, disc-golfi rajad ning palju õues liikumise võimalusi, mida kasutame.


Mis saab, kui laps ei taha mõnes laagri jooksul toimuvas tegevuses osaleda?

Meie, laagrikasvatajad kuulame lapse ära ning ei sunni teda millestki osa võtma, kui ta seda tõesti ei soovi. Me aga püüame lapsi igati motiveerida, julgustada ja suunata, et lapsed saaksid siiski kõigist tegevustest talle parimal viisil osa võtta ning proovida kätt ka uutel aladel. See on oluline, sest me teame, et parimate kogemuste saamine, nii nagu ka kõige efektiivsem õppimine, toimub eelkõige just siis, kui ollakse parajalt mugavustsoonist väljas. Seetõttu on oodata laagris palju tavapärasest eristuvaid tegevusi, mis panevad veidike proovile ja motiveerivad lapsi ise mõtlema ning välja töötama lahendusi, seeläbi märkamatult ja mänguliselt uusi oskusi ja teadmisi omandades. Kõike seda muidugi toetavas, motiveerivas ja sõbralikus keskkonnas koos hoolivate, märkavate ja innustavate kasvatajatega!


Kus lapsed laagri jooksul ööbivad?

Ööbimine toimub Jõulumäe tervisespordikeskuses ruumikates kämpingumajades, kus on neli voodit. Samuti on olemas kõik vajalik, et laagriline saaks öörahu ajal puhata (voodipesu ja tekid-padjad). Kämpingumajades on sees elekter (toa valgustus, telefoni laadimise võimalus) ja radiaator võimalike külmemate ilmade puhul toa temperatuuri soojana hoidmiseks. Kämpingutest paarikümne meetri kaugusel asuvad WC ja pesemisvõimalused ning söökla. Kõik kämpingumajad on lukustatavad, mis tagab lapse asjade turvalisuse ka siis, kui laagritegevused toimuvad kämpingumajadest eemal.


Mida lapsele laagrisse kaasa pakkida?

Laagrisse tulles võiks lapsel kaasas olla:
 • veepudel isiklikuks kasutamiseks!!!
 • vajadusel ravimid
 • pesemisvahendid, hügieenitarbed
 • käterätt ja saunalina
 • ujumisriided
 • paar paari mugavaid jalanõusid sh spordijalatsid
 • paar paari pikki pükse ja mõned lühikesed püksid
 • peakate
 • jahedama ilma jaoks midagi soojemat peale panemiseks nt õhuke jope, fliis või kampsun, vihmariided
 • T-särke
 • piisavalt puhast vahetuspesu ja sokke
 • päikesekaitsekreem, sääsetõrje
 • soovi korral taskuraha puhveti/poe külastamiseks
 • raamatud või ristsõnad, lauamängud, mängukaardid
 • HEA TUJU!

Kas lapsel on laagris taskuraha vaja?

Otseselt mitte, sest laagris pakume lapsele kolm korda päevas süüa ning saadaval on piisavas koguses joogivett. Pealelõunal pakume ka tervislikke vahepalu (näiteks puuviljad ja pähklid), et toidukordade vahe liiga pikk ei oleks. Kui laps soovib, on tal ennelõunal võimalik käia puhvetis omale lisaks midagi meelepärast ostmas, kuid me ei propageeri seda varianti.

Kas anda lapsele laagrisse kaasa mobiiltelefon ja muud tehnikavidinad?


Mobiiltelefoni* võib laps muidugi kaasa võtta, aga laagris on sülearvutid, tahvelarvutid ja muud tehnilised vahendid üleliigsed, palume need koju jätta!
Seda seetõttu, et laagris on olemas laialdaselt erinevaid vahendid vaba aja mõnusaks sisustamiseks (spordivahendid, lauamängud jne).

*Mobiiltelefoni kasutamise aeg lepitakse laste ja kasvatajate vahel kokku. Laagri personal ei vastuta kaotatud või rikutud telefonide ja teiste isiklike esemete eest, kuid püüab teha kõik lapse kaasavõetud isiklike asjade turvalisuse tagamiseks!


Lastelaager 2023