Tagasivaade lastelaagrile (2022 juuni)

11.07.2022
Post cover Laagri teemaks oli algselt “Väikse talendi laager”, kuna soovisime pakkuda nelja täispika laagripäeva jooksul variatsiooni erinevatest oskustest, mis annavad noorele aluse olla edukas ja loov inimene e talent! Selleks oligi igal päeval oma teema ning ajakava pakitud praktiliste ja grupitegevustega, millest oli läbi põimitud palju taaskasutust, leidlikkust ja ettevõtlikkust!


Lastelaager algas osalejate saabumisega ning majutamisega. Koos tegime laagripäevadeks reeglid ning tutvusime ümbruse ja üksteisega. Tutvumisele ja nimede õppimisele pühendasime aega iga päev tegevuste sees. 

Esimesel päeval said lapsed juba panna proovile oma koostööoskuse ja loovuse: kujundati ja valmistati laagri lipp.


Teine laagripäev oli pühendatud LOOVUSELE. Alustasime hommikujoogaga ja päikselise ilma saatel. Saime palju loovalt joonistada - näiteks loomi, keda pole olemas. Loovuse avamise praktiline koosloomise ülesanne oli aardejahi loomine ning üksteise omade läbimängimine. Nii mõnigi tiim läks läbi raskete olukordade omavahelises uhtluses ning koos tegutsemises ning see neid just õpetas ja lähendaski. Õhtuni oli tegevust, et kõik punktid üles leida ja aardeid lunastada!


Neljapäev e LOODUSE päev möödus emotsiooniderikkalt. Alustasime rahulikult joogaga õues, aga vihm sundis loomateemaliste näidendite lavastamkse ajaks siseruumidesse. Kiidame laste leidlikkust ja koostöövõimet.

Õnneks saime ikka pärastlõunal matkama ja loodust avastama minna, isegi ennast järves jahutada. 

Õhtul tegime soenguvõistluse, kus kaunistused olid inspireritud loodusest ja kasutatigi looduse ande. Vahva oli näha, kuidas noorte enesekindlus kasvas, kui nad said esitleda seda, mida olid ise loonud. 

Selleks päevaks oli ilmselt sisseelamisaeg läbi, esimesed koduigatsused tekkinud, ka uued sõprused sõlmitud, mõned ka vahepeal purunenud ja vahetunud. Klassikaline laagri dünaamika, milles igaühel on oma oluline roll mängida. 

Meie rõõm juhendajatena oli see, et lapsed olid väga asjalikud, mõtlesid kaasa, küsisid ja andsid teada. Eks on ka neid, kelle pea sisse me tahaks näha, et neid paremini aidata. Andsime endast parima, et lõpuks oleks kogemus elus edasiaitav ja samas (nagu lubatud) oleks lapsed ka puhanud ja valmis suvele veel rõõmsamalt vastu minema.’


Laupäevasel TAASKASUTUSE päeval vaatasime tagasi laagri tegevusele just taaskasutuse nurga alt. Arutasime, mida ja kuidas saab uuesti igapäevaelus uuesti kasutada.

Süüterooside valmistamine oli mõnus väljakutse sõrmedele. 

Kasutasisme ka veel loovust, loodust ja ettevõtlikkust, et ise mänge välja mõelda ja teistele mängimiseks õpetada.

Ka viimane päev oli tegus ja see öö möödus lõpuks enamikel nohinal.


TUNNUSTAMISE päeval vaatasime tagasi tegevustele, üksteisele ja iseendale.

Nädal uues kohas uute inimestega uusi asju tehes on muutunud juba tuttavaks kohaks uute sõprade ja uute huvitavate oskustega kogemuseks.

Täname juhendajate poolt kõikide noorte vanemaid ja saatjaid, lapse laahrisse saatmine on omamoodi väljakutse, aga õpetab palju.


Kokkuvõtteks saame tõdeda, et kui tulla kokku ühise eesmärgiga kasvada ning selleks kasutada “käed külge” tegevusi, siis on tulemus imeline. Lapsed on tõesti loovad, leidlikud ja väga ausad. Eks kolmepeale 27 meie jaoks uut last tegevuses ja rahul hoida oli paras väljakutse, kuid olime kõik selleks kogemuseks valmis ning nüüd palju osavamad ja vahvamad laagrikorraldajad. 


Ootame noori ka tulevikus meie laagritesse ja noortevahetustesse!