Tagasiside või küsimus

Tagasivaade lastelaagrile (2023 juuni)

30.10.2023
Post cover

Selle aasta suvelaager oli taas väga äge! Jäid rahule nii kasvatajad kui ka lapsed. Sel aastal oli väljakutseks laste arvu ja korraldustiimi suurenemine. Hakkasime eeltööd tegema sisulise programmiga märtsi algusest ning 3 kuud hiljem, peale iganädalasi pühapäevaseid videokõnesid olimegi ühel lainel. Seekord olid teemapäevad jaotatud vastavalt:

  • kohanemise päev - õppisime tundma laagripaika ja üksteist
  • vee päev - rääkisime vee joomise olulisusest ja tegime veesõda
  • õhu päev - paberlennuki võistlus ja öölaulupidu
  • maa päev - voolisime näiteks savist esemeid 
  • tule päev - toidu valmistamise arutelu ja tuleohutus
  • tunnustamise päev - tagasiside üksteisele ja kasvatajatele

Nägime, et paljude laste jaoks on oluline teada päeva teemat ning nad on uudishimulikud, mis tegevused meil sellega seoses plaanis on. Ujumas sooviti käia muidugi iga päev! Üllatas meid ilm ja kõuekõmin -- lapsed kartsid väga, lausa nii et hakati asju pakkima. Peale väikest nõupidamist läksime kõik kohvikumajja tubaseid asju tegema. See aasta olime kohale tulnud kraaniga veepurkidega (IKEA-st leiab kvaliteetsed), tegime maitsevett ja jagasime lastele ka endanimelised metallist ja bambusepuust veepudelid. Loodame, et need on kasutusel, sest meie eesmärk on olla loodussõbralik ning meenetena jagada ainult vajalikke asju, mis igapäevast kasutust leiavad.

Väga populaarsed olid veel neoonpidu, stiilivõistlus, veesõda ja telgihäng! Telgis oli tõeliselt hubane vaib, ja putukad peavad ootama ukse taga :) Kahjuks peab ütlema, et putukad tegid meil näiteks öölaulupeo läbiviimise väga raskeks ning järgmiseks aastaks oleme juba varunud kanistritäie nahasõbralike koostisosadega putukatõrjet! Meie uued kasvatajad Johanna ja Säde said lastega väga hästi hakkama, Säde oli kaasa toonud ka riidevärve ning paljud lapsed said maalida endale päris ägedad särgid. Laagri jooksul sündis ka 2 bändi, Võru tüdrukud alustasid bändiga Mannapuder ning teised Eesti musikaalsed talendid lõid vastukaaluks bändi Mannavaht. Raske on öelda, kumma laulud olid paremad -- tundub et kõige olulisem oli mitte viisipidamine, vaid meelelahutusoskus ja sellega said mõlemad suurepäraselt hakkama.

Laagrist jäid meelde postitiivsed emotsioonid, võib oodata ka 2024 aastal sarnast suvelaagrit!